Krioterapia Łęczna

SGL Łęczna
ul. Górnicza 3, 21-010 Łęczna
Specjaliści

Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta

Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta

Magdalena Błądek - technik masażu

Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta

Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta

Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta

Krioterapia

Krioterapia, czyli leczenie zimnem, jest szeroko stosowana w rehabilitacji pacjentów po urazach, cierpiących z powodu stanów zapalnych i problemów z ruchomością stawów. Przynosi bardzo szybką ulgę w bólu i działa przeciwobrzękowo.

Zabiegi krioterapii dostępne są w poradni rehabilitacyjnej SGL. Jeśli cierpisz z powodu bólu, możesz skorzystać z wizyty u doświadczonego rehabilitanta i spytać o możliwość zastosowania tego zabiegu.

Wpływ krioterapii na zdrowie

Nie tylko badania naukowe, ale przede wszystkim doświadczenie rehabilitantów z wieloletnim stażem dowodzi, że krioterapia ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Krioterapia wielu pacjentom kojarzy się z zamknięciem w komorze, w której powietrze schładzane jest do temperatury od -110 do -160 stopni Celsjusza. Taki zabieg trwa maksymalnie 3 minuty. To terapia ogólnoustrojowa, która zmniejsza bóle i obrzęki, poprawia krążenie, ma właściwości antyoksydacyjne. Zmniejsza też stany zapalne i wpływa korzystnie na pracę mięśni oraz układu nerwowego.

Jednak często stosowana jest także terapia miejscowa, nakierowana na konkretną część ciała.

Kto może skorzystać z krioterapii?

Z zabiegów leczenia zimnem mogą w szczególności skorzystać osoby ze zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie stawów, odczuwające nerwobóle oraz mające problemy z aparatem ruchu.

Bardzo rozsądnym podejściem jest zabieg krioterapii miejscowej. W domowych warunkach polega on na przyłożeniu do bolącego miejsca lodu lub chłodzącego okładu, zaś w gabinecie rehabilitacyjnym stosuje się aparat, z którego wydobywa się schłodzony azot lub dwutlenek węgla. Taka zimna para obniża temperaturę tkanek do 2 cm, poprawia natychmiast mikrokrążenie, zmniejsza obrzęk i ból. Jest stosowana w leczeniu kontuzji, świeżych oparzeń, a także w chorobach reumatycznych.

Lekarz stosuje urządzenie z parą zimnego azotu przez kilka minut, nakierowując ją na wybrane miejsce, np. na staw kolanowy. Taki zabieg należy powtórzyć ok. 10 razy, żeby odczuć poprawę.

Krioterapia w SGL

Jeśli cierpisz z powodu bólu stawów i mięśni, umów się na wizytę do rehabilitanta, który zaproponuje między innymi zabieg krioterapii. Szybko przekonasz się, jak można łatwo pokonać ból i wrócić do pełnej sprawności. Usługa zabiegu krioterapii jest dostępna w Łęcznej ul. Górnicza 3. Krioterapia miejscowa może być zrealizowana bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ, komercyjnie – odpłatnie lub w oparciu o posiadany przez pacjenta abonament medyczny. Do wykonywania zabiegu krioterapii wykorzystywany jest najnowszy aparat, który zapewnia szybką możliwość chłodzenia.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel