Pole magnetyczne Łęczna

SGL Łęczna
ul. Górnicza 3, 21-010 Łęczna
Specjaliści

Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta

Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta

Magdalena Błądek - technik masażu

Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta

Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta

Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta

Pole magnetyczne

Magnetoterapia, bo tak nazywamy zabieg rehabilitacyjny wykonywany w gabinetach poradni fizjoterapii SGL, wykorzystuje zmienne pole magnetyczne. Ma ona właściwości, które pozwalają na regenerację uszkodzonych tkanek i poprawę samopoczucia pacjentów z chorobami narządu ruchu.

Jeśli bolą Cię mięśnie i stawy, przechodzisz rekonwalescencję po zabiegu chirurgicznym, wybierz się na serię nieinwazyjnych zabiegów rehabilitacyjnych w poradni SGL.

Magnetoterapia — na czym polega?

Do redukcji bólu, obrzęków, stanów zapalnych i szybszego gojenia używamy magnetoelektroniki, sprzętu służącego do emitowania pola magnetycznego. Urządzenie oddziałuje na różne części ciała polem magnetycznym o regulowanej sile i częstotliwości.

W ten sposób wpływa korzystnie na regenerację mięśni, nerwów, stawów i kości. Poprawia ukrwienie, ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Magnetoterapia niweluje ubytki tkanki kostnej i przyspiesza regenerację chrząstki stawowej. Zabieg zmniejsza także napięcie mięśniowe.

Dla kogo zabieg polem magnetycznym?

Jeśli odczuwasz bóle mięśni i stawów, masz za sobą złamanie albo rany na ciele trudno się goją, możesz skorzystać z zabiegu polem magnetycznym. Polecamy go także osobom z osteoporozą, a także z zaburzeniami krążenia.

Pole magnetyczne stosuje się w rehabilitacji po urazach kostno-stawowych, mechanicznych i sportowych, takich jak skręcenia, urazy więzadeł i ścięgien, stłuczenia. Leczenie polem magnetycznym stosuje się także w stomatologii, u pacjentów, którzy odczuwają ból lub przeszli zabieg chirurgiczny.

Zabieg polem magnetycznym nie jest bolesny i nie wymaga żadnego przygotowania. Trzeba tylko usunąć metalowe przedmioty, które mają wpływ na działanie urządzenia. Można jednak pozostać w ubraniu. Chorą część ciała układa się w specjalnej obręczy i leży od 10 do 30 minut. Zaleca się przeprowadzenie 10 zabiegów, by odczuć działanie terapii.

Pole magnetyczne w SGL

Wystarczy zadzwonić, przyjść lub napisać do naszej przychodni i umówić się na wizytę do fizjoterapeuty, aby skorzystać z zabiegów pola magnetycznego. Ten nieinwazyjny, krótki zabieg może w szybkim czasie poprawić komfort Twojego życia.

Zabiegi dostępne bezpłatnie na NFZ i komercyjnie przy ul. Górnicza 3 Łęczna.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel