Medycyna rodzinna Lublin

Lek. Lidia Wójcik-Michalak
Specjalista medycyny rodzinnej
SGL Lublin ul. Kolorowa 24/45
Telefon SGL Lublin: (81) 740 18 58
Lek. Marta Zagórska
Specjalista medycyny rodzinnej
SGL Lublin ul. Kolorowa 24/45
Telefon SGL Lublin: (81) 740 18 58
Lek. Mateusz Zinkiewicz
Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej
SGL Lublin ul. Kolorowa 24/45
Telefon SGL Lublin: (81) 740 18 58
Lek. Magdalena Czarnecka
Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej
SGL Lublin ul. Kolorowa 24/45
Telefon SGL Lublin: (81) 740 18 58
Lek. Marek Kusy
Specjalista chorób zakaźnych, specjalista chorób wewnętrznych
SGL Łęczna ul. Górnicza 3 SGL Lublin ul. Kolorowa 24/45
Telefon SGL Łęczna: (81) 752 07 41
Telefon SGL Lublin: (81) 740 18 58

Lekarz rodzinny Lublin

Poszukujesz lekarza rodzinnego, który kompleksowo zajmie się zdrowiem Twoim i Twoich bliskich? Chcesz mieć zaufanego medyka, dobrze znającego Twoje problemy i poświęcającego Ci tyle czasu, ile potrzebujesz? Lekarz rodzinny w SGL w Lublinie przyjmuje pacjentów w każdym wieku na NFZ.

Profilaktyka zdrowotna, diagnostyka, leczenie chorób ostrych i przewlekłych, opieka paliatywna — tym wszystkim zajmuje się lekarz rodzinny.

Lekarz rodzinny — szeroki zakres usług medycznych

Kiedy warto zadzwonić do SGL w Lublinie i zarejestrować się do lekarza rodzinnego? Przede wszystkim, gdy zachorujesz na przeziębienie, grypę, anginę, dokucza Ci kaszel lub masz inne, wyraźne objawy popularnych chorób sezonowych.

Możesz z powodzeniem skorzystać z wiedzy lekarza medycyny rodzinnej w przypadku, kiedy niepokoi Cię stan zdrowia Twój lub Twojego dziecka. Kiedy masz problemy dermatologiczne, urologiczne, podwyższone lub za niskie ciśnienie, kiedy odczuwasz jakiś dyskomfort albo któreś objawy budzą Twój niepokój.

Również w przypadku obniżonego nastroju, w tym stanów depresyjnych, myśli samobójczych, zachowań autoagresywnych, bezsenności, nadmiernej senności, utraty lub wzrostu apetytu warto udać się na konsultację. Lekarz medycyny rodzinnej może szybko rozpoznać poważne zaburzenia i skierować na terapię psychologiczną albo do psychiatry.

Jeśli masz także wątpliwości dotyczące Twojego stylu życia, diety, nie masz pewności, które szczepienia wykonać u siebie lub dziecka — o to wszystko można zapytać lekarza medycyny rodzinnej z przychodni SGL w Lublinie.

Lekarz medycyny rodzinnej — czym się zajmuje?

Lekarz z przychodni medycyny rodzinnej zajmuje się szeroko pojętym zdrowiem pacjenta: od profilaktyki, przez diagnozę, po leczenie.

  • Udziela porad medycznych.
  • Opiniuje ogólny stan zdrowia pacjentów.
  • Stawia diagnozy i podejmuje decyzje dotyczące leczenia.
  • Kieruje do lekarzy specjalistów.
  • Wydaje skierowania na badania przesiewowe i diagnostyczne, np. morfologię krwi, badania moczu, USG, EKG, RTG, rezonans magnetyczny, tomografię.
  • Długotrwale opiekuje się pacjentem.
  • Prowadzi pacjentów z przewlekłymi chorobami.
  • Promuje zdrowy styl życia.
  • Nierzadko leczy całe rodziny: od okresu niemowlęctwa, aż do osób w wieku senioralnym.

Przychodnia medycyny rodzinnej - jakie choroby leczy lekarz rodzinny?

Istnieje wiele schorzeń, które, chociaż są poważne, nie wymagają każdorazowej konsultacji ze specjalistą o wąskiej specjalizacji. Wysokie ciśnienie, częste bóle głowy, zaburzenia neurologiczne, spadek nastroju — lekarz z przychodni medycyny rodzinnej także zajmuje się takimi przypadkami.

Na pewno też wielu pacjentów zastanawia się, czy lekarz rodzinny ma coś wspólnego z internistą lub pediatrą. Lekarz z przychodni medycyny rodzinnej zajmuje się szerszym zakresem chorób i problemów pacjentów niż internista albo pediatra. Przede wszystkim, w porównaniu z pediatrą, leczy i dorosłych, i dzieci, czyli wszystkich członków rodziny. Pediatra natomiast skupia się na pacjentach od 2 miesiąca życia, do 18 roku życia. Internista z kolei zajmuje się wyłącznie dorosłymi pacjentami.

Lekarz medycyny rodzinnej zajmuje się leczeniem bardzo popularnych schorzeń, z którymi ma do czynienia w codziennej praktyce i które nie wymagają konsultacji z innym specjalistą.

Lekarz rodzinny NFZ

W poradni POZ SGL Lublin lekarze przyjmują ubezpieczonych pacjentów, którzy złożą deklarację o wyborze lekarza w przychodni. Wizyty na NFZ nie są odpłatne, tak samo, jak część badań diagnostycznych, zabiegi profilaktyczne, takie jak szczepienia obowiązkowe, a część leków jest refundowana. Lekarz rodzinny na NFZ może także wypisać skierowanie do innego specjalisty. Jeśli ten również ma kontrakt z NFZ, pacjent może korzystać z kompleksowej opieki medycznej bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Za darmo przyjmowani są także wszyscy pacjenci w wieku do 18 roku życia, nawet jeśli ich rodzice czy opiekunowie prawni nie są objęci ubezpieczeniem. W przypadku naszej przychodni lekarz rodzinny na NFZ jest dostępny dla szerokiego grona pacjentów i bez konieczności długiego czekania na wizyty.

Lekarz rodzinny — specjalizacja z naciskiem na holistyczne podejście

Lekarz rodzinny jest specjalistą po studiach medycznych, które obejmują edukację w zakresie anatomii, patologii, fizjologii, biochemii, farmakologii, udzielania pierwszej pomocy i hospitalizacji, przeprowadzania badań diagnostycznych oraz profilaktyki chorób zakaźnych, cywilizacyjnych czy nowotworów. Lekarz rodzinny leczy choroby przewlekłe i ostre, prowadzi pacjenta przez cały proces: od diagnozy, przez dobór terapii i leków, aż do wyleczenia i kontroli zdrowia po chorobie lub w przypadku chorób nieuleczalnych, może zajmować się nim także w ramach paliatywnej opieki domowej.

Studenci uczeni są holistycznego podejścia do pacjenta, dobrej komunikacji z pacjentami w każdym wieku, uważnego słuchania i muszą wykazywać się empatią. Nie ma też znaczenia wiek pacjenta, ponieważ lekarz rodzinny przyjmuje dzieci, młodzież, osoby dojrzałe i seniorów. Podczas jednej wizyty może udzielić kompleksowej porady całej rodzinie.

Wybierz lekarza rodzinnego w Lublinie

Jeśli mieszkasz w Lublinie lub okolicach, nie musisz już szukać lekarza rodzinnego. Złóż deklarację w SGL w Lublinie, jeśli chcesz korzystać z lekarza rodzinnego na NFZ. Możesz to zrobić, dzwoniąc do naszej przychodni lub przychodząc osobiście.

Żeby skorzystać z wizyty, zabierz ze sobą dowód tożsamości. Przygotuj także dotychczasową historię choroby i, jeśli masz pytania do lekarza rodzinnego, spisz je sobie wcześniej, by o niczym nie zapomnieć. Korzystając z oferty Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich w Lublinie, masz pewność, że trafisz na profesjonalistę, który zapewni Ci komfortową wizytę w doskonałych warunkach.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel