Diagnostyka USG Łęczna

Lek. Łukasz Kuliniec
Specjalista radiologii
SGL Łęczna ul. Górnicza 3
Telefon SGL Łęczna: (81) 752 07 41
Lek. Agnieszka Mazur
Specjalista radiologii
SGL Łęczna ul. Górnicza 3
Telefon SGL Łęczna: (81) 752 07 41
Lek. Magdalena Modelska
Lekarz w trakcie specjalizacji z radiologii
SGL Łęczna ul. Górnicza 3
Telefon SGL Łęczna: (81) 752 07 41

Diagnostyka USG w Łęcznej

USG, czyli ultrasonografia, to technologia diagnostyczna umożliwiająca monitorowanie oraz planowanie leczenia różnorodnych schorzeń. Opiera się na wykorzystaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. To metoda bezpieczna i bezinwazyjna, ceniona przez medyków na całym świecie. Jeśli chcesz wykonać badanie USG prywatnie, możesz zrobić to w Łęcznej. W SGL Łęczna diagnostyka USG wykonywana jest także w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na czym polega diagnostyka USG?

Ultrasonografia to nieinwazyjne badanie, które polega na emitowaniu i odbijaniu fal dźwiękowych. Specjalny czujnik wysyła fale dźwiękowe w kierunku badanego obszaru. Gdy fale te napotykają struktury wewnętrzne ciała, odbijają się od nich, a ich echo jest rejestrowane. Dane te potem są przetwarzane w obraz, a ten jest oceniany przez lekarza - specjalistę.

W SGL w Łęcznej wykonujemy następujące badania USG:

  • Badania jamy brzusznej umożliwiające wizualizację narządów takich jak wątroba, trzustka, śledziona czy nerki. Diagnostyka USG pozwala na wykrycie patologii i ocenę ich stanu.
  • W ginekologii USG jest niezastąpione do oceny narządów rodnych, diagnostyki ciąży czy wykrywania ewentualnych zmian nowotworowych.
  • USG serca, czyli echokardiografia pozwala na ocenę struktury i funkcji serca.
  • USG stosuje się do oceny nerek, pęcherza moczowego oraz dróg moczowych, pozwala na wykrycie kamieni i zmian strukturalnych w narządach.
  • USG tarczycy umożliwia identyfikację guzków, węzłów chłonnych oraz ocenę funkcji tarczycy.

USG jest diagnostyką bezpieczną nawet w przypadku ciężarnych i dzieci, gdyż nie stosuje się w niej promieniowania jonizującego. To badanie szybkie i dostępne, pozwalające na natychmiastową ocenę stanu zdrowia pacjenta. Wysoka rozdzielczość obrazu i możliwość obserwowania narządów w czasie rzeczywistym, umożliwiają precyzyjną diagnozę wielu schorzeń. Dlatego warto także profilaktycznie zapisać się na USG w Łęcznej.

Usługi diagnostyki USG w Łęcznej

Usługi diagnostyki ultrasonograficznej w SGL to dla mieszkańców w Łęcznej i okolicy możliwość szybkiego, precyzyjnego i bezpiecznego diagnozowania różnorodnych schorzeń. Nasza placówka medyczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, którym posługują się doświadczeni lekarze. Tym samym pacjenci mają pewność, że badanie zostanie wykonane na najwyższym poziomie.

Dostępność badań USG w Łęcznej

Pacjenci z Łęcznej i okolic mają dostęp do różnorodnych badań ultrasonograficznych, obejmujących wszystkie kluczowe narządy wewnętrzne. Świadczymy usługi diagnostyczne pacjentom w każdym wieku, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, tym samym zapewniając kompleksową opiekę zdrowotną. Zespół doświadczonych specjalistów pracujących w naszej placówce medycznej skupia się na precyzyjnej diagnozie i w przypadku niepokojących wyników, kieruje do kolejnych lekarzy, także przyjmujących w naszej przychodni. Dzięki temu można zadbać o swoje zdrowie bez szukania kolejnych specjalistów i długiego czekania na następną wizytę.

Wskazówki dotyczące przygotowania do badań

Jeśli chcesz wykonać badanie USG w Łęcznej, możesz liczyć na profesjonalną obsługę i wsparcie ze strony naszego personelu. Przed przystąpieniem do badań otrzymasz precyzyjne wskazówki dotyczące przygotowania do konkretnego rodzaju diagnostyki. Przygotowanie do badania USG może się różnić w zależności od rodzaju badania. Na przykład przed badaniem jamy brzusznej należy pościć min. 6-8 godzin albo przyjść na czczo. Przy badaniach miednicy małej może być konieczne napełnienie pęcherza. W przypadku badania tarczycy zazwyczaj nie ma specjalnych wymagań.

Jeśli masz poprzednie wyniki badań obrazowych wykonane w innej przychodni, przynieś je ze sobą, aby lekarz z naszej placówki w Łęcznej mógł porównać je z aktualnym badaniem.

Dostępność badań USG prywatnie i na NFZ

Badania ultrasonograficzne (USG) są dostępne zarówno w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), jak i w ramach wizyty prywatnej. W przypadku badań USG na NFZ pacjenci potrzebują skierowania od lekarza rodzinnego, ale warto pamiętać, że dostępność tych badań bywa mocno ograniczona i trzeba na nie czekać. Niektóre rodzaje USG mogą podlegać limitom świadczeń. Dlatego też pacjenci często decydują się na wykonania badania USG prywatnie i unikają w ten sposób długiego oczekiwania na wizytę.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel