Poradnia rehabilitacyjna

SGL Łęczna
ul. Górnicza 3, 21-010 Łęczna
Specjaliści

Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta

Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta

Magdalena Błądek - technik masażu

Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta

Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta

Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta

Poradnia rehabilitacyjna w Łęcznej

Rehabilitacja jest niezwykle ważną częścią całego procesu leczenia pacjentów po wypadkach, urazach czy zabiegach chirurgicznych. Zabiegi rehabilitacyjne są także niezbędne lub pomocne w przypadku wielu chorób układu kostnego, mięśniowego czy neurologicznego. Przychodnia rehabilitacyjna w Łęcznej zapewnia kompleksową opiekę w ramach NFZ, jak i prywatnie.

Wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym a samopoczucie pacjenta

W gabinetach rehabilitacyjnych w Łęcznej specjaliści fizjoterapeuci i masażyści wspierają pacjentów w nierzadko długim i trudnym powrocie do sprawności fizycznej. Pomagają im radzić sobie z bólem, przywracają równowagę psychiczną oraz wspierają ich w dostosowywaniu się do nowych warunków życiowych związanych ze stanem zdrowia. Pracownicy gabinetu rehabilitacyjnego w Łęcznej stawiają sobie za cel leczenie różnorodnych schorzeń u pacjentów, a także promowanie zdrowego stylu życia i edukację prewencyjną.

Lokalizacja poradni rehabilitacyjnej w Łęcznej sprzyja temu, aby mieszkańcy nie tylko z Łęcznej, ale także z okolicy, mogli umówić się na wizyty i zadbać o swoje zdrowie na najwyższym poziomie, bez konieczności dojazdów np. do Lublina.

Rehabilitacja w Łęcznej - zakres zabiegów i terapii

Poradnia rehabilitacyjna w Łęcznej, będąca częścią przychodni SGL, proponuje medyczne usługi w ramach NFZ i na zasadach prywatnych. Wśród nich oferowane są:

  • Fizjoterapia, czyli indywidualne sesje fizjoterapeutyczne dostosowane do potrzeb pacjenta i ćwiczenia terapeutyczne wzmacniające siłę mięśni, elastyczność stawów i koordynację ruchową. Zabiegi fizjoterapii w Łęcznej obejmują między innymi ćwiczenia terapeutyczne wykorzystujące ruch oraz łagodzące ból i poprawiające funkcji mięśni: elektrostymulację, elektroforezę i inne.
  • Terapie manualne — manipulacje stawów i tkanek, w wyniku których ból łagodnieje lub ustępuje i poprawia się zakres ruchu.
  • Rehabilitacja po operacjach, np. po zabiegach ortopedycznych, neurochirurgicznych i innych. Monitorowanie postępu rekonwalescencji i dostosowywanie terapii do zmieniających się potrzeb pacjenta.
  • Rehabilitacja neurologiczna z myślą o pacjentach ze schorzeniami takimi jak udary, pourazowe uszkodzenia mózgu czy stwardnienie rozsiane. Ćwiczenia z rehabilitantem z gabinetu w Łęcznej mogą przywrócić funkcje neurologiczne.
  • Indywidualne konsultacje z fizjoterapeutami, którzy tworzą plan leczenia i doradztwo dotyczące zdrowego stylu życia.
  • Specjalistyczne masaże rozluźniające napięte mięśnie i łagodzące ból.

Poradnia rehabilitacyjna NFZ w Łęcznej

Działająca w ramach systemu NFZ poradnia rehabilitacyjna w Łęcznej zapewnia opiekę medyczną osobom wymagającym rehabilitacji, umożliwiając im powrót do pełnej sprawności fizycznej.

Rehabilitacja w Łęcznej na NFZ gwarantuje dostępność różnorodnych usług rehabilitacyjnych szerokiemu gronu pacjentów. Umożliwia regularne korzystanie z profesjonalnej pomocy bez konieczności opłacania każdej wizyty. Zabiegi fizjoterapeutyczne, terapie manualne, rehabilitacja po operacjach – wszystko to dostępne jest w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ w poradni rehabilitacyjnej w Łęcznej.

Rehabilitacja prywatnie - kiedy warto skorzystać?

Rehabilitacja prywatnie to dobra opcja, gdy pacjent wymaga szybkiego dostępu zabiegów rehabilitacyjnych. To także znakomite rozwiązanie dla tych osób, które chcą podreperować swoje zdrowie dzięki masażom czy fizjoterapii w czasie dopasowanym do ich trybu życia. Gdy w ramach NFZ nie ma szybkiego dostępu do rehabilitacji, rozważ opcję samodzielnego sfinansowania zabiegów. Pacjent poradni SGL w Łęcznej może liczyć na spersonalizowane podejście do terapii w krótkim czasie i z elastycznym grafikiem wizyt.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel