Poradnia psychiatryczna Lublin

Poradnia psychiatryczna Lublin

Długotrwałe problemy emocjonalne, zaburzenia snu, zaburzenia odżywiania czy myśli samobójcze — to objawy problemów ze zdrowiem psychicznym. Nie wolno ich bagatelizować, ponieważ nie tylko utrudniają codzienne funkcjonowanie i wpływają na relacje społeczne, ale także bywają śmiertelnym zagrożeniem.

Jeśli Ty lub ktoś Ci bliski ma objawy kryzysu psychicznego, nie czekaj — odwiedź poradnię psychiatryczną w Lublinie w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich. Proponujemy konsultacje z psychiatrą, który z empatią traktuje każdego pacjenta i szuka skutecznego rozwiązania problemów ze zdrowiem psychicznym.

Przychodnia psychiatryczna — kiedy się wybrać?

Istnieje wiele objawów, które mogą wskazywać, że wizyta u psychiatry jest potrzebna, a nawet niezbędna. Objawy alarmowe to między innymi:

 • Ciągłe uczucie smutku i beznadziejności trwające przez wiele dni i utrudniające codzienne funkcjonowanie.
 • Niepokój, lęk, napady paniki lub ciągłe uczucie napięcia.
 • Trudności z zasypianiem lub zbyt wczesne wybudzanie się.
 • Nadmierna senność w ciągu dnia lub ciągłe uczucie zmęczenia.
 • Wycofanie się z życia społecznego, utrata zainteresowania aktywnościami, które wcześniej sprawiały przyjemność.
 • Problemy w relacjach z rodziną i przyjaciółmi.
 • Trudności w skupieniu się, podejmowaniu decyzji lub pamiętaniu.
 • Poczucie dezorientacji lub trudności w jasnym myśleniu.
 • Znacząca utrata lub przybieranie na wadze bez wyraźnej przyczyny.
 • Obsesyjne myślenie o jedzeniu, wadze lub wyglądzie ciała.
 • Nadużywanie alkoholu, narkotyków lub innych substancji w celu radzenia sobie z emocjami, lub problemami.
 • Myśli o śmierci, samobójstwie lub autoagresja (np. cięcie się).
 • Problemy z przetworzeniem skutków traumy, takiej jak przemoc, wypadki, katastrofy lub strata kogoś bliskiego.
 • Gwałtowne zmiany nastroju, nieuzasadnione wahania ekstremalnych emocji.
 • Halucynacje słuchowe lub wzrokowe, urojenia lub inne zaburzenia percepcji rzeczywistości.

Każdy wyżej wymieniony objaw albo inne powody, które Cię niepokoją, powinny skłonić do przyjścia do poradni psychiatrycznej. To pierwszy krok do zrozumienia objawów i leczenia. Lekarz po diagnozie zaleci odpowiednią terapię i leczenie. Może być to leczenie farmakologiczne, spotkania z terapeutą, terapia rodzinna, grupowa, leczenie na oddziale szpitalnym.

Specjalista z poradni psychiatrycznej wskaże, gdzie warto szukać dodatkowej pomocy w przypadku kryzysu psychicznego także dla rodzin lub opiekunów osób z problemami natury psychicznej.

Poradnia psychiatryczna NFZ

Poradnia psychiatryczna z kontraktem Narodowego Funduszu Zdrowia umożliwia korzystanie z opieki medycznej bez dodatkowych opłat. Żeby zapisać się do poradni psychiatrycznej na NFZ w Lublinie, nie trzeba mieć skierowania. Niestety przy obecnym zapotrzebowaniu na tego typu usługi pacjenci muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na swoją kolej. Alternatywą są prywatne wizyty w przychodni psychiatrycznej, które dostępne są szybciej, chociaż za dodatkową opłatą. Jednak w wielu przypadkach zwlekanie z wizytą jest niemożliwe.

Odwiedź przychodnię psychiatryczną w Lublinie

Jeszcze kilka lat temu wizyta u psychiatry i zaburzenia psychiczne były tematem tabu. Obecnie coraz więcej osób przyznaje, że korzysta z pomocy specjalistów, dlatego warto odsunąć na bok wszelkie obawy i zgłosić się do przychodni psychiatrycznej w Lublinie.

Jak przygotować się do wizyty? Warto spisać sobie wszelkie nurtujące pytania oraz informacje o dotychczasowej historii leczenia, jeśli takie miało miejsce. Warto zastanowić się nad tym, czego oczekujesz od wizyty i jakie masz potrzeby. W niektórych przypadkach rozważ, czy chcesz, by towarzyszyła Ci jakaś bliska osoba.

Z wizyty w poradni psychiatrycznej w Lublinie w przychodni SGL możesz skorzystać w każdej chwili. Wystarczy umówić się telefonicznie lub przyjść do poradni. Zapewniamy dobre warunki terapii, pełną dyskrecję i możliwość skorzystania z szerokiej wiedzy specjalistów zajmujących się różnorodnymi zaburzeniami psychicznymi. Warto też pamiętać, że niektóre objawy zaburzeń psychicznych mogą być wynikiem choroby ustrojowej organizmu. Dlatego też psychiatra może skierować na dodatkowe badania, np. morfologię, USG lub na wizytę u innego specjalisty. Dzięki różnorodności gabinetów medycznych w SGL w Lublinie możesz zrealizować skierowanie w jednym miejscu.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel