Poradnia psychologiczna Lublin

Poradnia psychologiczna Lublin

Wahania nastroju, myśli samobójcze, zaburzenia snu, ciągłe uczucie zmęczenia, kryzys w związku albo w pracy — to czynniki, które powinny zmotywować do wizyty w poradni psychologicznej w Lublinie.

Psycholog jest specjalistą po wyższych studiach, zajmującym się psychologią kliniczną, psychologią zdrowia, pracy i organizacji, sądową, a także psychologią edukacyjną czy neuropsychologią, w zależności od swoich zainteresowań zawodowych. W poradni psychologicznej możesz więc szukać pomocy w wielu sytuacjach życiowych. Możesz skorzystać z terapii indywidualnej, terapii par lub z terapii rodzinnej.

Poradnia psychologiczna — kiedy umówić się na wizytę?

Wizyta u psychologa może być pierwszym krokiem do poradzenia sobie z emocjami. Umów się na wizytę w lubelskiej poradni psychologicznej, kiedy:

 • Towarzyszy Ci ciągłe uczucie smutku, beznadziejności lub masz objawy depresji.
 • Przeżywasz intensywny niepokój, lęk, masz ataki paniki.
 • Odczuwasz bardzo silne emocje, np. gniew lub frustrację i nie potrafisz ich kontrolować.
 • Wycofujesz się z życia społecznego, nie interesujesz się już aktywnościami, które wcześniej sprawiały Ci radość.
 • Nie radzisz sobie ze stresem i źle reagujesz na sytuacje stresowe. Stres negatywnie wpływa na Twoje codzienne życie.
 • Zauważyłeś, że nie masz apetytu albo masz nadmierny apetyt, co znacząco wpływa na Twoją wagę.
 • Cierpisz na bezsenność lub nadmierną senność.
 • Masz trudności w budowaniu lub utrzymaniu zdrowych relacji z innymi ludźmi.
 • Wchodzisz w częste konflikty w relacjach rodzinnych, partnerskich lub zawodowych.
 • Masz zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości.
 • Masz myśli samobójcze lub autoagresywne zachowania.
 • Nie możesz poradzić sobie z traumą po wypadku, doświadczeniu przemocy, utracie bliskiej osoby.
 • Przechodzisz przez trudny okres życiowy, np. rozwód, zmianę pracy, przeprowadzkę, przez co czujesz zagubienie i stres.
 • Potrzebujesz rady w kwestiach zawodowych, edukacyjnych, rodzinnych, osobistych.
 • W historii Twojej rodziny są przypadki problemów ze zdrowiem psychicznym.

Wizyta u psychologa może również służyć rozwojowi osobistemu, poprawie umiejętności radzenia sobie w codziennym życiu i zwiększeniu samoświadomości, warto więc skorzystać z wizyt w przychodni psychologicznej nie tylko w momencie kryzysu.

Poradnia psychologiczna na NFZ w Lublinie

Żeby skorzystać z wizyty w poradni psychologicznej w Lublinie, trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnej, POZ lub innego specjalisty. Jednak warto pamiętać, że usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są ograniczone i w przypadku pilnym krócej czeka się na wizytę prywatną.

Skorzystanie z poradni SGL w Lublinie to świetna opcja, kiedy wizyty psychologiczne są skoordynowane z leczeniem psychiatrycznym. Psycholog skupia się na diagnozowaniu i leczeniu problemów emocjonalnych, behawioralnych i psychologicznych w formie rozmowy z pacjentem. Wspiera w kryzysie, proponuje terapię indywidualną, grupową, par oraz rodzinną. Wykorzystuje metody terapeutyczne, takie jak terapia poznawczo-behawioralna (CBT), terapia psychodynamiczna, terapia systemowa rodzin itp. Spotkania ze specjalistą w poradni psychologicznej skupiają się na pracy nad myślami, uczuciami, przekonaniami i zachowaniami pacjenta. Terapia może być uzupełniona o pomoc psychiatryczną, zwłaszcza w przypadku zaburzeń psychicznych czy chorób o podłożu neurobiologicznym. Psychiatra przepisuje odpowiednie leki i może zasugerować wizyty w poradni psychologicznej.

Zapisz się do przychodni psychologicznej w Lublinie

Wiesz już, że wsparcie psychologa bywa niezbędne w przypadku złego samopoczucia. Jeśli mieszkasz w Lublinie lub okolicach, możesz w każdej chwili skorzystać ze wsparcia specjalistów w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich. Polecamy wizyty indywidualne, dzięki którym możesz pokonać trudności w radzeniu sobie z emocjami albo wesprzeć swoich bliskich, w tym dzieci, w drodze do lepszego samopoczucia.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel