Ćwiczenia usprawniające Łęczna

SGL Łęczna
ul. Górnicza 3, 21-010 Łęczna
Specjaliści

Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta

Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta

Magdalena Błądek - technik masażu

Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta

Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta

Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta

Ćwiczenia usprawniające

Jedna z najskuteczniejszych metod rehabilitacji, zwiększająca siłę mięśni, korygująca wzorce ruchowe i przyspieszające powrót do sprawności to kinezyterapia, czyli ćwiczenia usprawniające wykonywane pod okiem rehabilitanta.

Jeśli masz problemy z narządem ruchu z powodu zwyrodnień stawów, jeśli uprawiasz sport i bolą Cię mięśnie lub jesteś po złamaniu, operacji, ćwiczenia usprawniające to często niezbędny element rehabilitacji. Umów się na wizytę do poradni rehabilitacyjnej SGL, by usprawnić swoje ciało.

Rodzaje ćwiczeń usprawniających

Ćwiczenia usprawniające trzeba wykonywać regularnie i w prawidłowy sposób, a wtedy doskonale oddziałują na zdrowie i ogólne samopoczucie pacjenta.

  • Podczas wolnych ćwiczeń nie używa się specjalistycznego sprzętu, a mimo to ćwiczenia zwiększają zakres ruchu, aktywują oraz zwiększają siłę mięśni. Podczas ćwiczeń z oporem, na przykład z pomocą hantli albo taśm gumowych, odtwarza się pamięć ruchową i także odbudowuje mięśnie.
  • Ćwiczenia czynne w obciążeniu pod okiem fizjoterapeuty działają przeciwbólowo i normalizują napięcie. Po dodaniu ciężarków zwiększa siłę i wytrzymałość organizmu.
  • Pomocne są także ćwiczenia rozciągające. Doskonale zwiększają elastyczność mięśni, a zmniejszają ryzyko urazów. Stretching pozytywnie wpływa na odporność mięśni i stawów i przygotowuje ciało do większego wysiłku.
  • Nie tylko całe ciało jest ćwiczone podczas kinezyterapii, ale także kończyny górne u osób, które mają problemy motoryczne czy zaburzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej albo przeszli udar mózgu. W trudnych przypadkach wykonuje się także ćwiczenia sensomotoryczne u pacjentów, którzy mają problem z utrzymaniem równowagi albo izometryczne dla zwiększenia siły mięśni bez zmiany ich długości.

Ćwiczenia usprawniające — dla kogo?

Takie ćwiczenia polecamy przede wszystkim osobom z dysfunkcjami narządu ruchu. Są to urazy, niedowłady kończyn, choroby zwyrodnieniowe i wady wrodzone. Jednak ćwiczenia przynoszą dobre rezultaty także u osób z chorobami układu oddechowego, chorobami reumatoidalnymi i chorobami kręgosłupa.

Pomagają pacjentom po udarach mózgu, wylewach, po zabiegach operacyjnych i zawałach. Nierzadko łączy się je z innymi metodami terapeutyczny np. ultradźwiękami albo laseroterapią.

Ćwiczenia usprawniające w SGL

Zachęcamy do ćwiczeń pod okiem doświadczonego rehabilitanta. Jeśli Twoje zdrowie wymaga wsparcia, zapisz się na wizytę do poradni SGL i skorzystaj z pomocy naszych fizjoterapeutów. Ćwiczenia odbywają się na nowoczesnej Sali dedykowanej do ćwiczeń w pełni wyposażonej w sprzęt wspomagający.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel