Ultradźwięki Łęczna

SGL Łęczna
ul. Górnicza 3, 21-010 Łęczna
Specjaliści

Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta

Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta

Magdalena Błądek - technik masażu

Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta

Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta

Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta

Ultradźwięki

Terapia ultradźwiękowa to bardzo ceniona metoda terapii fizykalnej. Wykorzystywana jest u pacjentów z bólami kostnymi, stawowymi, mięśniowymi, z chorobami zatok, z trudno gojącymi się złamaniami.

Jeśli i Ty chcesz skorzystać z nieinwazyjnej terapii ultradźwiękowej, zapisz się do poradni rehabilitacyjnej SGL. Profesjonalny fizykoterapeuta doradzi, jaka metoda leczenia przyniesie wymierne rezultaty w możliwie jak najkrótszym czasie. Bardzo możliwe, że zaleci między innymi ultradźwięki.

Jak działają ultradźwięki na ciało?

Terapia ultradźwiękowa, zwana także sonoterapią czy fonoterapią to oddziaływanie przez skórę na głębiej położone tkanki przy pomocy fali ultradźwiękowej, czyli takiej, której częstotliwość jest powyżej granicy słyszalności. Działanie to ma efekty terapeutyczne, przede wszystkim przeciwbólowe i stymulujące. Przyspiesza procesy naprawcze organizmu poprzez działanie cieplne i mechaniczne.

Według prawa Arndta–Szulca słaba dawka ultradźwięków pobudza, średnia hamuje, a duża niszczy. Dostosowaniem dawki do wymagań pacjenta zajmuje się więc doświadczony terapeuta. Zbyt wysoka dawka może bowiem spowodować lekkie efekty uboczne, np. przejściowy ból głowy.

Kto skorzysta na terapii ultradźwiękami?

Na terapię ultradźwiękami w szczególności kierowani są pacjenci, którzy z powodu przykurczu więzadeł, powięzi, blizn, stanów zapalnych przewlekłych i ostrych mają ograniczoną ruchomość stawów, ponieważ ta metoda rehabilitacji wspomaga procesy naprawy uszkodzonych tkanek.

Aplikacja ultradźwięków w punktach wyzwalających ma działanie przeciwbólowe. Łagodzi też zapalenia zatok, przyspiesza gojenie ran. U osób po złamaniach skraca okres rekonwalescencji i zrostu kości.

Wskazaniem do leczenia ultradźwiękami są także blizny, reumatyzm i rwa kulszowa.

Skorzystaj z zabiegu ultradźwiękami w SGL

Rehabilitanci przyjmujący pacjentów w gabinetach SGL posługują się różnorodnymi metodami leczniczymi. Jeśli chcesz skorzystać z zabiegu nieinwazyjnego, by ulżyć sobie w bólu i poprawić komfort życia, umów się na wizytę. Fizjoterapeuta, po zapoznaniu się z historią choroby i dolegliwościami pacjenta, zaproponuje skuteczne leczenie.

Usługa zabiegu ultradźwiękiem jest dostępna w Łęcznej ul. Górnicza 3. Ultradźwięki mog być zrealizowane bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ lub komercyjnie – odpłatnie.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel