Masaże wirowe wodne Łęczna

SGL Łęczna
ul. Górnicza 3, 21-010 Łęczna
Specjaliści

Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta

Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta

Magdalena Błądek - technik masażu

Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta

Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta

Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta

Masaże wirowe wodne

Masaż wirowy jest zabiegiem z rodzaju hydroterapii. Wykonywany jest w ciepłej lub chłodnej wodzie, a oddziałuje na mięśnie oraz nerwy. Urządzenia do masażu wirowego wodnego znajdują się w sanatoriach, gabinetach SPA, a także w gabinetach rehabilitacyjnych i nazywane są wirówkami.

Umów się na wizytę w poradni rehabilitacyjnej SGL i skorzystaj z zabiegów wodnych. Po masażu poczujesz rozluźnienie mięśni, dolegliwości bólowe będą złagodzone, a poprawi się ukrwienie tkanek. Przekonaj się, że wodny masaż wirowy świetnie uzupełnia zabiegi rehabilitacji po urazach narządu ruchu.

Wskazania do masażu wirowego

Ponieważ masaż wodny wirowy poprawia krążenia i hamuje zmiany zwyrodnieniowe stawów, wspomaga rehabilitację po urazach oraz chorobach obejmujących narządy ruchu. Wykonywany jest w specjalnych wannach, umywalkach i baliach wyposażonych w system dysz wprawiających wodę w ruch wirowy. Podobnie działają znane chyba każdemu wanny z hydromasażem czy tzw. jacuzzi. Tutaj jednak są używane one pod nadzorem rehabilitanta.

Masaż wirowy wodny polecany jest w szczególności pacjentom po urazach, z bólami reumatycznymi, z napięciem mięśniowo-nerwowym. Zwykle skierowany jest on na kończyny górne, dolne i kręgosłup.

Skutki masażu wodnego

Kąpiel wirowa rozluźnia tkanki, zmniejsza napięcie mięśni, a zwiększa przepływ krwi. Działa przeciwbólowo i zmniejsza opuchliznę niezależnie od tego, czy powstała ona w wyniku choroby, kontuzji czy wypadku.

Rehabilitanci stosujący masaż wirowy u swoich pacjentów, zauważają, że komfort życia ich podopiecznych szybko wzrasta, a powrót do sprawności zajmuje mniej czasu.

Masaż wodny wirowy w SGL

W poradni rehabilitacyjnej SGL wirowy masaż wodny stosowany jest u pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi.

Przede wszystkim polecamy takie zabiegi po urazach tkanek miękkich, więzadeł, torebek stawowych, po złamaniach i stłuczeniach. Korzyści z masażu odczuwają także osoby, które długo były unieruchomione, cierpią na przykurcze, zespoły bólowe kończyn albo wzmożone napięcie mięśniowe. Zabiegi zalecamy też pacjentom z zakrzepowym zapaleniem żył, zaburzeniami ukrwienia kończyn dolnych i górnych, a także po leczeniu chirurgicznym żylaków i u osób z chorobami reumatycznymi.

Jeśli chcesz sprawdzić działanie tej terapii, zapisz się na wizytę do rehabilitanta z SGL.

Usługa masażu wirowego kończyn dolnych i górnych (wirówka) jest dostępna w Łęcznej ul. Górnicza 3. Masaż wirowy może być zrealizowany bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ lub komercyjnie – odpłatnie.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel