Fala uderzeniowa Łęczna

SGL Łęczna
ul. Górnicza 3, 21-010 Łęczna
Specjaliści

Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta

Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta

Magdalena Błądek - technik masażu

Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta

Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta

Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta

Fala uderzeniowa

Męczą Cię przewlekłe bóle kręgosłupa? Cierpisz z powodu zwyrodnienia stawów czy łokcia tenisisty? A może masz zapalenie ścięgien albo ostrogę piętową? Możesz skorzystać z różnorodnych zabiegów rehabilitacyjnych, w tym z nieinwazyjnej metody, jaka jest fala uderzeniowa.

Sprawdź, czym jest zabieg falą uderzeniową oraz w jaki sposób oddziałuje on na bolesne mięśnie i stawy. Zapisz się do poradni rehabilitacyjnej SGL i spytaj doświadczonego rehabilitanta o możliwość leczenia.

Fala uderzeniowa – nieinwazyjny zabieg rehabilitacyjny

Fala uderzeniowa to okresowe wahania ciśnienia szybko rozpraszające się w przestrzeni. Wyróżnia się gwałtownym wzrostem amplitudy ciśnienia: 50-100 MPa w bardzo krótkim czasie, nawet poniżej 10 ns. Później wartość nagle spada.

Terapia falą uderzeniową działa:

  • przeciwbólowo,
  • regenerująco,
  • intensyfikująco na syntezę kolagenu,
  • przyspiesza tworzenie się nowych naczyń krwionośnych.

Do wykonywania zabiegów falą uderzeniową wykorzystuje się specjalne urządzenia emitujące fale. Urządzenie to umożliwia precyzyjne ustawienie parametrów. Na głowicę, która emituje falę, nakłada się specjalny żel, po czym przykłada się ją do ciała. W tym momencie niektórzy pacjenci mogą skarżyć się na dyskomfort. Siła uderzenia zależy bowiem od parametrów urządzenia, rodzaju schorzenia oraz od tego, jak wrażliwy na ból jest sam pacjent.

Jak często wykonywać zabiegi falą uderzeniową?

Tak samo, jak w przypadku innych zabiegów rehabilitacyjnych, liczy się regularność i powtarzalność. Fali uderzeniowej powinno się używać 2-3 razy w tygodniu.

Wskazania do rehabilitacji falą uderzeniową

Fala uderzeniowa jest niezwykle skuteczna u pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu. Terapia trwa krótko, a pacjenci odczuwają jej pozytywne działanie już po pierwszym zabiegu, zwłaszcza przy leczeniu ostrogi piętowej.

Inne schorzenia leczone falą uderzeniową to między innymi zapalenia rozcięgna podeszwowego, ból pięty, schorzenia typu łokieć golfisty oraz łokieć tenisisty, haluksy, niegojące się złamania, zespoły bólowe i przeciążenia narządu ruchu. Głównym jej celem jest złagodzenie lub pozbycie się bólu. Usługa zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowe jest dostępna w Łęcznej ul. Górnicza 3. Zabieg nie jest refundowany przez NFZ dlatego może być zrealizowany jedynie komercyjnie – odpłatnie.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel