Mobilizacje Łęczna

SGL Łęczna
ul. Górnicza 3, 21-010 Łęczna
Specjaliści

Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta

Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta

Magdalena Błądek - technik masażu

Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta

Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta

Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta

Mobilizacje

Mobilizacja jest techniką terapii manualnej wykorzystywaną przez rehabilitantów. Polega na wykonywaniu ruchów trakcyjnych i ślizgów w stawie, które mają zwiększyć jego ruchomość.

Komu polecamy rehabilitację, podczas której wykonywana jest technika mobilizacji? Sprawdź, czy i Ty możesz skorzystać ze skutecznych zabiegów w poradni rehabilitacyjnej i fizjoterapii SGL.

Zabieg mobilizacji

Zabiegi mobilizacji wykonują wykwalifikowani fizjoterapeuci oraz ortopedzi u pacjentów po dłuższym unieruchomieniu. W wyniku założenia gipsu na złamaną czy pękniętą kończynę, choroby, wypadku, ruchomość stawów może znacznie zmaleć. U wielu pacjentów pojawiają się wtedy przykurcze mięśniowe, uszkodzenia lub przesunięcia, wolne ciała w stawie. Pacjenci wymagający mobilizacji to często także ci z chorobą zwyrodnieniową.

Mobilizacja zwykle jest stosowana w przypadku stawów kolanowych, kiedy zgięcie nogi jest utrudnione albo niemożliwe, gdy pacjent skarży się na ból i inny dyskomfort w stawie. Także w przypadku, kiedy kolano cały czas jest w niewielkim zdjęciu i nogi nie można w pełni wyprostować, taki zabieg jest zalecany.

Mobilizacji poddawani są też pacjenci z dyskopatią albo innymi problemami z ruchomością stawów kręgosłupa, a także, gdy podczas ruchu towarzyszy im ból pleców.

Bywa też tak, że rehabilitant podejmuje decyzję, że mobilizację należy przeprowadzić w przypadku blokowania stawów barkowych albo nadgarstkowych. Nie każde zablokowanie stawu jest jednak wskazaniem do wykonania mobilizacji.

Mobilizacje tkanek miękkich

Terapię z mobilizacją stosuje się również w pracy nad usprawnieniem mięśni oraz powięzi i gdy pacjent odczuwa dolegliwości bólowe. Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z użyciem narzędzi specjalistycznych może szybko przynieść ulgę i poprawić funkcjonowanie tkanek. Technika ta przypomina masaż.

Techniki manualne w gabinecie rehabilitacji SGL

Umów się na wizytę w gabinecie SGL, w którym rehabilitant może podjąć decyzję o zastosowaniu terapii polegającej na mobilizacji stawów i tkanek miękkich. Już po jednym zabiegu możesz odczuć ulgę i przekonać się, że odpowiednie podejście do leczenia pozwala na cieszenie się pełnią życia. Usługa mobilizacji jest dostępna w Łęcznej ul. Górnicza 3. Mobilizacja może być zrealizowana bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ, komercyjnie – odpłatnie lub w oparciu o posiadany przez pacjenta abonament medyczny.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel